Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Zapisy na kiermasz

Zapraszamy wszystkich artystów do udziału w kolejnym Wiśniowskim Kiermaszu Rękodzieła, który jak co roku odbywać się będzie w grudniu w naszej placówce. Zgłoszenia przyjmujemy do końca listopada. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo będa mieć osoby z terenu naszej gminy. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu: 17 2775 059

******

Wymiana książkowa

Jak co roku jesienią zapraszamy na bezpłatną wymianę książek, w tym roku swoją domową biblioteczkę można odświeżyć u nas od 5 do 30 listopada. Regulamin wymiany oraz szczegóły w Bibliotece.

******

Promocja książki o Wiśniowej

5 października zorganizowana została prezentacja książki "Wiśniowa. Z dziejów wsi i jej mieszkańców". Jest to  próba monografii naszej miejscowości, na którą składa się 13 artykułów pracowników naukowych, historyków i regionalistów. Na spotkaniu promującym referaty wygłosili: wójt gminy Wiśniowa, główny pomysłodawca książki oraz redaktorzy naukowi: prof. Grzegorz Zamoyski i dr Robert Witalec. Zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu instrumentalnego panów z JG Tango Project oraz obejrzeć wystawę regionaliów przygotowaną przez naszą bibliotekę. Kilka danych na temat monografii: książka została wydana w Towarzystwie Wydawniczym "Historia Iagiellonica" z siedzibą w Instytucie Historii UJ, redaktorzy naukowi: prof. G. Zamoyski, dr R. Witalec, recenzent: prof. dr hab. Michał Baczkowski, redakcja: Jadwiga Marcinek, fot. na okładce: Dariusz Dąbrowski. Chętnych do zakupu książki zapraszamy do biblioteki!

******

Promocja wydawnictwa o Wiśniowej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wiśniowej, oraz osoby zainteresowane regionalizmem na promocję książki "Wiśniowa. Z dziejów wsi i jej mieszkańców" pod red. dr  Roberta Witalca i dr Grzegorza Zamoyskiego. Wydawnictwo to składa się z 13 artykułów opracowanych przez pracowników naukowych, historyków i regionalistów,  poświęconych szeroko pojętym dziejom Wiśniowej. Spotkanie promocyjne odbędzie się 5 października 2018, tj w piątek o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Wiśniowej. Oprócz wykładów autorów monografii posłuchać będzie można koncertu zespołu JG Tango Project z Rzeszowa. Zapraszamy.

******

Tobie Czytamy Polsko

Szkoła Podstawowa w Różance była organizatorem gminnego konkursu pięknego czytania "Tobie Czytamy Polsko", nad którym patronat objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej. Finał konkursu odbył sie 15 czerwca w SP w Różance. Uczniowie poszczególnych szkół mieli za zadanie zaprezentować dowolny wiersz o tematyce patriotycznej. Jury przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania Barbarze Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Markuszowej. Gratulujemy Organizatorom pomysłu, a Basi zdobycia tak zaszczytnego wyróżnienia!

******

Cała Polska Czyta Dzieciom 2018

12 czerwca nasza biblioteka zorganizowała finał akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w którym udział wzięły dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wiśniowej. W tym roku tematem przewodnim było dobre wychowanie, a utwory na ten temat czytali: Wójt Gminy Wiśniowa Marcin Kut, Pani Dyrektor ZSP w Wiśniowej Beata Włodyka, ks. Jarosław Stefański, Beata Kisiel (GOPS), Grzegorz Tomaszewski, Iwona Kopeć, Beata Kisiel, Małgorzata Gruszczyńska, Marta Pastuszak, Marta Ciosek i Barbara Król (GBP).Zdjęcia z tej imprezy są w naszej galerii. Zapraszamy.

******

Wakacje 2018

Wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej. Jak co roku, w każdy piątek lipca zapraszamy dzieci na ciekawe i intensywnie spędzone dwie godziny w naszej placówce. Zajęcia prowadzone będą od godziny 10.00 do 12.00. Ponieważ co roku cieszą się one dużym powodzeniem, umieszczamy kilka ważnych informacji:

- zajęcia są darmowe i bez zapisów,
- materiały zapewnia Biblioteka,
- zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 4, potrafiących samodzielnie wycinać i rysować,
- rodziców przyprowadzających dzieci prosimy o pozostawienie numeru telefonu
- prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci
- z powodu braku miejsca w Bibliotece, nie ma możliwości, aby rodzic uczestniczył w zajęciach razem z dzieckiem

******
Katalog on-line
Nowości