Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

EtnoPolska 2019 - Wycieczka do Szufnarowej

Są w naszej gminie takie miejsca, które od lat wiążą się z legendami. Większość z nas o nich słyszała, jednak kto je odwiedził? My zapraszamy dzieci do jednego z takich miejsc - skały Dudniacz w Szufnarowej, następnie odwiedzimy Izbę Pamięci w Szufnarowej "Tak żyli i pracowali nasi przodkowie" i być może, jeśli pogoda pozwoli - zapalimy ognisko. Przewodnikiem po Szufnarowej będzie pan Zenon Petka, który na temat szufnarowskich  legend i zwyczajów wie chyba wszystko...
Wycieczka rozpoczyna się o 10.00 w naszej bibliotece, przypominamy Rodzicom o konieczności podpisania "Zgody" na wyjazd.
Zajęcia relizowane w ramach projektu "Wiśnia Stara Wiśnia Nowa" z programu EtnoPolska2019

******

Kiermasz bajeczek

Zapraszamy do biblioteki na kiermasz kolorowanek i bajeczek dla dzieci!

******

W dniu 12 lipca (piątek), w godzinach 10.00-12.30 Biblioteka będzie nieczynna - zajęcia w plenerze!

******

EtnoPolska 2019 - Warsztaty z pracy żniwiarza

Czy wiecie, że dawniej (chociaż nie tak dawno temu) żniwa wymagały dużo pracy i siły! Jak siano i koszono zboże? Jak wyglądała "młocka" i oddzielanie ziarna od plewów? Tego na pewno dowiecie się z zajęć u pana Kazimierza Długosza, który na piątkowy dzień przygotował wiele ciekawych opowieści i rekwizytów. Zapraszamy 12 lipca na godzinę 10.00 do biblioteki, stąd wyruszymy na warsztaty do pana Kazimierza. Zostało jeszcze tylko 2 miejsca!!!!!

Zajęcia relizowane w ramach projektu "Wiśnia Stara Wiśnia Nowa" z programu EtnoPolska2019

******

Od czytania do mlaskania!

Uwaga! Ogłaszamy konkurs na najaktywniejszego czytelnika wakacji. Dla tych dzieci, które wypożyczą najwięcej książek w miesiącach lipiec-sierpień zostaną ufundowane kupony na pizzę! Szczegóły w bibliotece )

******

Uwaga - biblioteka nieczynna

W czasie wakacji Biblioteka nie jest czynna w soboty!

W dniach 27.06.-01.07.2019 z powodu remontu Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej będzie zamknięta.

******

Wakacje z Biblioteką

Zapraszamy serdecznie na zajęcia w czasie wakacji, mamy nadzieję, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie :) W tym roku prosimy Rodziców o zapisywanie dzieci na poszczególne dni (można to zrobić osobiście lub pod nr telefonu 172775 059). Część zajęć prowadzona jest w ramach projektu "Wiśnia Stara WIśnia Nowa" z programu EtnoPolska2019. Szczegóły na plakatach i w bibliotece.

******
Katalog on-line
Nowości