Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
2

Wiśnia Stara Wiśnia Nowa - podsumowanie

4 października o godz. 16.00 odbędzie się podsumowanie projektu "Wiśnia Stara Wiśnia Nowa", impreza ma charakter otwarty - wszyscy będa mile widziani! Szczegóły na plakatach i w bibliotece.

******

Mała książka - wielki człowiek

Nasza biblioteka dołączyła do projektu "Mała książka - wielki człowiek". Dzieci z roczników 2013,2014, 2015 i 2016 które przyjdą do biblioteki otrzymają w prezencie Wyprawkę czytelniczą - książkę dostosowaną pod względem formy i treści do jego potrzeb, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książeczki, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W Wyprawce jest także lektura dla rodziców zachęcająca do czytania. Wyprawki w gminie Wiśniowa mogą Państwo odbierać również w Filiach GBP w Kozłówku, Markuszowej, Różance i Szufnarowej. Zapraszamy do Czytania!

******

W środę biblioteka nieczynna

11 września, w środę z powodu wyjazdu na szkolenie nieczynna będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej oraz jej filie.

******

Warsztaty z robienia wieńca dożynkowego

Informujemy, że warsztaty z wykonywania wieńca dożynkowego prowadzone przez panią Lucynę Nizicką odbędą się w piątek, 2 sierpnia o godzinie 14.00, zapraszamy zapisane dzieci i młodzież do biblioteki!

Zadanie z projektu "Wiśnia Stara Wiśnia Nowa" dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019

******

W dniu 29.07 (poniedziałek) Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej w godzinach 10.00-13.00 będzie nieczynna - zajęcia w plenerze!

******

EtnoPolska 2019 - Wycieczka do Szufnarowej

Są w naszej gminie takie miejsca, które od lat wiążą się z legendami. Większość z nas o nich słyszała, jednak kto je odwiedził? My zapraszamy dzieci do jednego z takich miejsc - skały Dudniacz w Szufnarowej, następnie odwiedzimy Izbę Pamięci w Szufnarowej "Tak żyli i pracowali nasi przodkowie" i być może, jeśli pogoda pozwoli - zapalimy ognisko. Przewodnikiem po Szufnarowej będzie pan Zenon Petka, który na temat szufnarowskich  legend i zwyczajów wie chyba wszystko...
Wycieczka rozpoczyna się o 10.00 w naszej bibliotece, przypominamy Rodzicom o konieczności podpisania "Zgody" na wyjazd.
Zajęcia relizowane w ramach projektu "Wiśnia Stara Wiśnia Nowa" z programu EtnoPolska2019

******

Kiermasz bajeczek

Zapraszamy do biblioteki na kiermasz kolorowanek i bajeczek dla dzieci!

******
Katalog on-line
Nowości