Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Kwerenda on-line

Na czas zamknięcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej wprowadzamy możliwość kwerendy on-line. Kwerendy, czyli zapytanie informacyjne do biblioteki składać można telefonicznie pod nr telefonu 17 2775 059 do godziny 15.00 lub na adres e-mail: gbpwisniowa@gmail.com. Zapytanie powinno w zwięzły sposób określić temat i zakres poszukiwanych informacji. Zobowiązujemy się zeskanować i wysłać za pomocą poczty elektronicznej do 10 stron zeskanowanych materiałów, o ile nie będzie to godziło w prawa autorskie. Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie adresu zwrotnego e-mail. 
Materiały wysyłamy jedynie pocztą elektroniczną.
Kwerendy będą realizowane w miarę posiadanych materiałów najpóżniej do godziny 15.00 następnego dnia. 

******

Zamknięcie bibliotek w gminie Wiśniowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej w nawiązaniu do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje o czasowym zamknięciu wszystkich placówek GBP od 12 marca do odwołania. W tym okresie nie będą świadczone usługi dla Czytelników tj.: wypożyczenia, zwroty, udostępnienia w czytelni. Nie będą również realizowane rezerwacje i zamówienia z katalogu on-line. W zamkniętych dla Czytelników placówkach prowadzone będą wewnętrzne prace biblioteczne. W sprawach pilnych zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy z wybraną biblioteką.

******

Spotkanie odwołane

W związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, z przykrością informujemy, że jutrzejsze spotkanie autorskie z Panem Andrzejem Gugałą zostaje odwołane i odbędzie się w terminie późniejszym.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej obecnie pracuje w stałych godzinach, ale istnieje prawdopodobieństwo, że sytuacja ta może ulec zmianie.

******

Dwie twarze Andrzeja Gie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie poety, fraszkopisarza i  obserwatora rzeczywistości Andrzeja Gugały. Na wieczorze zostaną zaprezentowane utwory poetyckie te bardziej i mniej poważne przeplatane piosenkami w wykonaniu uzdolnionej młodzieży. Będzie możliwośc zakupienia autorskiego tomiku "Więzień słów" wydanego w 2019 roku w Strzyżowie. Spotkanie odbędzie się 12 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej. Wstęp oczywiście wolny :) 

******

Kiermasz książek

Już od 2 marca w naszej bibliotece Kiermasz Książek Wielokrotnie Używanych. Za symboliczną kwotę można będzie nabyć wydawnictwa, które wycofujemy ze zbiorów, jak również te darowane przez czytelników. Ceny od 0,50 groszy. Zapraszamy przez cały marzec w godzinach otwarcia placówki. 

******

Mała książka - wielki człowiek

Akcja "Mała książka - wielki człowiek" trwa! Od stycznia 2020 roku po wyprawki czytelnicze zapraszamy również dzieci z rocznika 2017  Książki można odbierać w każdej z bibliotek gminy WIśniowa, ale ilość kompletów jest ograniczona.

******

Wiśniowski Kiermasz Rękodzieła

Ręcznie robione bombki i kartki świąteczne, biżuteria, mydełka, aniołów cała masa, miękkie skrzaty, pyszne pierniki, oryginalne obrazy i wiele innych rzeczy już od 2 grudnia na naszym corocznym Wiśniowskim Kiermaszu Rękodzieła. Warto do nas zaglądnąć w dniach 02-21 grudnia!

******
Katalog on-line
Nowości