Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
2

Konkurs! Konkurs!

Zapraszamy do udziału w konkursie "CzytaMy - wyzwanie czytelnicze #20". Uczestnikom proponujemy wypożyczenie książek spełniających określone kryteria, książek jest 20 a konkurs trwa od 1 lutego do 30 września 2019. Na wytrwałych czekają nagrody! Szczegółowy regulamin w bibliotece!

******

"Zatarte ślady przeszłości" - promocja książki

W przededniu obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości ukazał się album autorstwa Rafała Jaworka, regionalisty i pasjonata wojskowości pt.: „Zatarte ślady przeszłości”. Bogaty materiał zdjęciowy jaki udało się autorowi pozyskać i opracować pokazuje niesamowite dzieje tutejszych bohaterów, urzędników i przedstawicieli różnych zawodów w ciężkich czasach walk o niepodległość. Książka opisuje ciąg wydarzeń rozgrywających się na naszym terenie (gminy Wiśniowa, Frysztak i część Strzyżowa) od schyłku Austro-Węgier aż po zakończenie II wojny światowej i lata niewoli. Oprócz fotografii znajdują się w niej wykazy osób walczących, rannych i poległych.
14 grudnia 2018 zorganizowana została promocja tego wydawnictwa, na którą przybyły władze gmin Frysztak i Wiśniowa oraz przedstawiciele samorządu powiatowego. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć archiwalne zdjęcia oraz wysłuchać anegdot i opowieści autora.
Książka zawiera 182 strony, format A4, można ją nabyć również w naszej bibliotece.

******

Spotkanie z Jerzym Gronkiewiczem

Wieczorem, 16 listopada zorganizowałyśmy spotkanie z poetą, Jerzym Gronkiewiczem, który przygotował montaż słowno - muzyczny angażując do wykonania swoich wierszy również żonę, Beatę oraz gitarzystę Waldemara Moskala. Klimatycznym aranżacjom towarzyszyła wystawa szkiców Krystyny Moskal.

******

Wypożycz sobie prezent na Święta

Zapraszamy do udziału w przedświątecznej zabawie. Przygotowałyśmy dla Was pięknie zapakowane książki - prezenty, zapraszamy do wypożyczania naszych niespodzianek, akcja potrwa do piątku (21.12).

******

Z powodu organizowanej imprezy Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej czynna dziś (14.12) będzie do godziny 16.00

******

Prezentacja książki

Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Jaworkiem, autorem książki "Zatarte ślady przeszłości", które odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godz. 17.00  w Sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej.  Na spotkaniu, oprócz prezntacji książki posłuchać będzie można ciekawych opowieści oraz zobaczyć bogaty materiał złożony z archiwalnych zdjęć, rówież tych, które nie znalazły się w publikacji.  Na imprezie będzie można kupić książkę w cenie promocyjnej (50,00). Serdecznie zapraszamy.

******

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie z panem Jerzym Gronkiewiczem, urodzonym w Jaśle lekarzem, który pisze wiersze. Pierwszy tomik  opublikował w 2008 roku i były to utwory dla dzieci. W 2016 roku ukazął się zbiór poezji dla dorosłych p.t.: "Moja droga". Na spotkaniu w Wiśniowej wraz z żona Beatą zaprezentuja montaż słowno-muzyczny, przy akompaniamencie swoim oraz Waldemara Moskala. Obejrzeć też będzie można szkice Krystyny Moskal. Spotkanie odbędzię się  16 listopada (w piątek) o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

******
Katalog on-line
Nowości