Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Tobie Czytamy Polsko

Szkoła Podstawowa w Różance była organizatorem gminnego konkursu pięknego czytania "Tobie Czytamy Polsko", nad którym patronat objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej. Finał konkursu odbył sie 15 czerwca w SP w Różance. Uczniowie poszczególnych szkół mieli za zadanie zaprezentować dowolny wiersz o tematyce patriotycznej. Jury przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania Barbarze Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Markuszowej. Gratulujemy Organizatorom pomysłu, a Basi zdobycia tak zaszczytnego wyróżnienia!

******

Cała Polska Czyta Dzieciom 2018

12 czerwca nasza biblioteka zorganizowała finał akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w którym udział wzięły dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wiśniowej. W tym roku tematem przewodnim było dobre wychowanie, a utwory na ten temat czytali: Wójt Gminy Wiśniowa Marcin Kut, Pani Dyrektor ZSP w Wiśniowej Beata Włodyka, ks. Jarosław Stefański, Beata Kisiel (GOPS), Grzegorz Tomaszewski, Iwona Kopeć, Beata Kisiel, Małgorzata Gruszczyńska, Marta Pastuszak, Marta Ciosek i Barbara Król (GBP).Zdjęcia z tej imprezy są w naszej galerii. Zapraszamy.

******

Wakacje 2018

Wakacje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej. Jak co roku, w każdy piątek lipca zapraszamy dzieci na ciekawe i intensywnie spędzone dwie godziny w naszej placówce. Zajęcia prowadzone będą od godziny 10.00 do 12.00. Ponieważ co roku cieszą się one dużym powodzeniem, umieszczamy kilka ważnych informacji:

- zajęcia są darmowe i bez zapisów,
- materiały zapewnia Biblioteka,
- zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 4, potrafiących samodzielnie wycinać i rysować,
- rodziców przyprowadzających dzieci prosimy o pozostawienie numeru telefonu
- prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci
- z powodu braku miejsca w Bibliotece, nie ma możliwości, aby rodzic uczestniczył w zajęciach razem z dzieckiem

******

W dniu 12.06.2018 w godzinach 10.00-11.30 Gminna Biblioteka Publiczna nie będzie czynna. Na sali Ośrodka Kultury odbywac się będzie finał akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", zapraszamy!

******

Rozwiązanie konkursu

Wszystkie dzieci, które brały udział w naszym konkursie "Zostan super czytelnikiem" zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 8 czerwca (piątek) o godzinie 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej.

******

Ważne!

1. W okresie letnim możliwe są przerwy w działaniu katalogu on-line, spowodowane koniecznością wyłączania serwera na czas burz, katalog działa wtedy w godzinach otwarcia biblioteki.

2. Prosimy o terminowe oddawanie wypożyczonych książek. Dostęp do katalogu on-line i możliwość samodzielnego rezerwowania książek generuje bardzo wiele zamówień. Bardzo prosimy o reagowanie na nasze telefoniczne i osobiste ;) przypomnienia oraz upomnienia wysyłane pocztą.

******

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych słońca, ciepła i czasu z rodziną oraz dobrą książką

życzą Dyrektor i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej

******
Katalog on-line
Nowości