Pn - pt: 9:00 - 17:00

Programy i akcje
Osób online

EtnoPolska 2019

Miło jest nam poinformować, że napisany przez nas wniosek, złożony do Programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2019 został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie. Znaleźliśmy się na 48 miejscu wśród 251 beneficjentów (liczba złożonych wniosków 715).
W ramach projektu „Wiśnia Stara Wiśnia Nowa”🍒, realizować będziemy różne zadania, o których będziemy informować Was na bieżąco –  za pośrednictwem plakatów i ulotek, na stronie internetowej i Facebook'u. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych!

Weekend majowy

W czwartek  (02.05) Gminna Biblioteka Publiczna będzie czynna w stałych  godzinach, czyli:  9.00-17.00
w sobotę (04.05.) - nieczynna.

******

Godziny otwarcia bibliotek w czasie przedświątecznym

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej:
Wielki Czwartek (18.04) - w godzinach 9.00-15.00
Wielki Piątek (19.04) - w godzinach 9.00-13.00
Wielka Sobota (20.04) - nieczynna

Filia GBP w Kozłówku:
Wielki Czwartek (18.04) - w godzinach 8.00-13.00

Filia GBP w Markuszowej:
Wielki Czwartek (18.04), Wielki Piątek (19.04) - nieczynna

Filia GBP w Różance:
Wielki Czwartek (18.04) - w godzinach 8.00-13.00

Filia GBP w Szufnarowej:
Wielki Czwartek (18.04), Wielki Piątek (19.04) - nieczynna

Promocja tomiku poezji Marty Ciosek

W marcu ukazał się debiutancki tomik poezji naszej koleżanki z pracy Marty Ciosek p.t. "To tylko życie", a jego promocja odbyła się w Dniu Kobiet, 8 marca. Wiersze prezentowały Panie: Magdalena Ząbik, Agnieszka Wójtowicz, Wanda Gąsior, Małgorzata Birówka, Urszula Rędziniak, Małgorzata Gruszczyńska, Zofia Zagórska, Małgorzata Twardosz, Dorota Wójcik, Marta Ciosek oraz Pan :) Radosław Kozak. Wieczór uświetniła swoim występem Urszula Drygaś przy akompaniamencie Leszka Drygasia. Dziękujemy Państwu za miły wieczór i liczne przybycie.

Ferie 2019

Zajęcia na feriach w poszczególnych bibliotekach Gminy Wiśniowa:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej - wtorki i piątki godzina 11.00
Filia GBP w Markuszowej - wtorki i czwartki - godzina 10.30
Filia GBP w Różance - wtorki i czwartki - godzina 10.00
Filia GBP w Szufnarowej - środy i piątki - godzina 11.00

O szczegółach można pytać w poszczególnyvh placówkach. Zapraszamy!

Konkurs! Konkurs!

Zapraszamy do udziału w konkursie "CzytaMy - wyzwanie czytelnicze #20". Uczestnikom proponujemy wypożyczenie książek spełniających określone kryteria, książek jest 20 a konkurs trwa od 1 lutego do 30 września 2019. Na wytrwałych czekają nagrody! Szczegółowy regulamin w bibliotece!

******

"Zatarte ślady przeszłości" - promocja książki

W przededniu obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości ukazał się album autorstwa Rafała Jaworka, regionalisty i pasjonata wojskowości pt.: „Zatarte ślady przeszłości”. Bogaty materiał zdjęciowy jaki udało się autorowi pozyskać i opracować pokazuje niesamowite dzieje tutejszych bohaterów, urzędników i przedstawicieli różnych zawodów w ciężkich czasach walk o niepodległość. Książka opisuje ciąg wydarzeń rozgrywających się na naszym terenie (gminy Wiśniowa, Frysztak i część Strzyżowa) od schyłku Austro-Węgier aż po zakończenie II wojny światowej i lata niewoli. Oprócz fotografii znajdują się w niej wykazy osób walczących, rannych i poległych.
14 grudnia 2018 zorganizowana została promocja tego wydawnictwa, na którą przybyły władze gmin Frysztak i Wiśniowa oraz przedstawiciele samorządu powiatowego. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć archiwalne zdjęcia oraz wysłuchać anegdot i opowieści autora.
Książka zawiera 182 strony, format A4, można ją nabyć również w naszej bibliotece.

Katalog on-line