Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
GG 28432187
Programy i akcje
Osób online
1

Jesienna wymiana książek

Przez cały październik można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej skorzystać z bezpłatnej jesiennej wymiany książkowej. Zasady są bardzo proste - przynosimy swoje książki i wymieniamy na inne dostępne w bibliotece. Wymieniami wydawnictwa o podobnej wartości. Jest to dobra okazja do odświeżenia swojej domowej biblioteczki. Zapraszamy już od poniedziałku 02.10. 2017.

******

Coś dla zdrowia...

Zapraszamy na spotkanie "Coś dla zdrowia i coś dla urody", 27 września o 15.30 w bibliotece odbędzie się spotkanie na którym można będzie poznać wiek metaboliczny swojego organizmu, zmierzyć poziom mineralny kości i masę mięśniową. Spotkanie jest bezpłatne. Więcej informacji w naszej bibliotece.

******

Biblioteka w Szufnarowej - losowanie!

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w konkursie "Czytaj z Misiem" w Bibliotece Publicznej w Szufnarowej zapraszamy w piątek, 14 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się losowanie nagród (w tym misia) oraz zajęcia wakacyjne dla dzieci.

******

Ruszamy z zajęciami wakacyjnymi!

Tradycyjne wakacyjne piątkowe zajęcia dla dzieci zaczynają się już 7 lipca o godzinie 10.00 i potrwają do godz. 12.00. Zajęcia prowadzone w bibliotece są bezpłatne, a dzieci otrzymują potrzebne materiały. Tematyka kolejnych spotkań przedstawia się następująco:
- 07.07 - szukanie skarbu, "Mały ogrodnik"
- 14.07 - balony
- 21.07 "A co to? Dlaczego?" - doświadczenia
- 28.07 - "Letnie obrazki" - prace plastyczne
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 lat, umiejących samodzielnie wycinać, rysować i bawić się w grupie. Wszytkich rodziców przyprowadzających dzieci na zajęcia będziemy prosić o pozostawienie numerów telefonów.
Przypominamy, że zajęcia wakacyjne prowadzone w naszej placówce otrzymały wyróżnienie Fundacji Rozwoju Dzieci im. A. Komeńskiego - na prawdę warto z nich skorzystać :) Zapraszamy - szczegóły na plakacie.

 

 

******

Przypominamy, że jak co roku w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej nie będzie czynna w soboty.

******

Cała Polska Czyta Dzieciom 2017

Cała Polska Czyta Dzieciom i Wiśniowa też! Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji - tym razem czytaliśmy wiersze o zwierzętach i  jak co roku zaprosiliśmy do zaprezentowania dzieciom wybranych utworów znane i lubiane osoby. W środę 7 czerwca wiersze czytali dzieciom: wójt gminy Wiśniowa Marcin Kut, dyrektor ZSP Beata Włodyka, ks. Jarosław Stefański, kierownik GOPS Zofia Wójcik, Iwona Kopeć i Dorota Król, , Małgorzata Gruszczyńska, Mariola Gruszczyńska, Mariusz Zarszyński, Barbara Król i Grzegorz Tomaszewski. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

******

Noc Bibliotek

Ponad 1300 bibliotek zgłosiło się do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek",  jest też wśród nich nasza placówka. W piątek, 2 czerwca zapraszamy m.in. o 16.00 na zajęcia dla dzieci "Szukanie skarbu w bibliotece", o 17.00 rozpoczynamy projekcję filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra", poza tym głośne czytanie bajek, wystawa memów bibliotecznych, amnestia dla osób długo przetrzymujących książki, okolicznościowe zakładki i naklejki. Szczegółowy plan na plakacie.

******
Katalog on-line
Nowości