Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Wypożycz sobie prezent na Święta

Zapraszamy do udziału w przedświątecznej zabawie. Przygotowałyśmy dla Was pięknie zapakowane książki - prezenty, zapraszamy do wypożyczania naszych niespodzianek, akcja potrwa do piątku (21.12).

******

Z powodu organizowanej imprezy Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej czynna dziś (14.12) będzie do godziny 16.00

******

Prezentacja książki

Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Jaworkiem, autorem książki "Zatarte ślady przeszłości", które odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godz. 17.00  w Sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej.  Na spotkaniu, oprócz prezntacji książki posłuchać będzie można ciekawych opowieści oraz zobaczyć bogaty materiał złożony z archiwalnych zdjęć, rówież tych, które nie znalazły się w publikacji.  Na imprezie będzie można kupić książkę w cenie promocyjnej (50,00). Serdecznie zapraszamy.

******

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie z panem Jerzym Gronkiewiczem, urodzonym w Jaśle lekarzem, który pisze wiersze. Pierwszy tomik  opublikował w 2008 roku i były to utwory dla dzieci. W 2016 roku ukazął się zbiór poezji dla dorosłych p.t.: "Moja droga". Na spotkaniu w Wiśniowej wraz z żona Beatą zaprezentuja montaż słowno-muzyczny, przy akompaniamencie swoim oraz Waldemara Moskala. Obejrzeć też będzie można szkice Krystyny Moskal. Spotkanie odbędzię się  16 listopada (w piątek) o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

******

Zapisy na kiermasz

Zapraszamy wszystkich artystów do udziału w kolejnym Wiśniowskim Kiermaszu Rękodzieła, który jak co roku odbywać się będzie w grudniu w naszej placówce. Zgłoszenia przyjmujemy do końca listopada. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo będa mieć osoby z terenu naszej gminy. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu: 17 2775 059

******

Wymiana książkowa

Jak co roku jesienią zapraszamy na bezpłatną wymianę książek, w tym roku swoją domową biblioteczkę można odświeżyć u nas od 5 do 30 listopada. Regulamin wymiany oraz szczegóły w Bibliotece.

******

Promocja książki o Wiśniowej

5 października zorganizowana została prezentacja książki "Wiśniowa. Z dziejów wsi i jej mieszkańców". Jest to  próba monografii naszej miejscowości, na którą składa się 13 artykułów pracowników naukowych, historyków i regionalistów. Na spotkaniu promującym referaty wygłosili: wójt gminy Wiśniowa, główny pomysłodawca książki oraz redaktorzy naukowi: prof. Grzegorz Zamoyski i dr Robert Witalec. Zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu instrumentalnego panów z JG Tango Project oraz obejrzeć wystawę regionaliów przygotowaną przez naszą bibliotekę. Kilka danych na temat monografii: książka została wydana w Towarzystwie Wydawniczym "Historia Iagiellonica" z siedzibą w Instytucie Historii UJ, redaktorzy naukowi: prof. G. Zamoyski, dr R. Witalec, recenzent: prof. dr hab. Michał Baczkowski, redakcja: Jadwiga Marcinek, fot. na okładce: Dariusz Dąbrowski. Chętnych do zakupu książki zapraszamy do biblioteki!

******
Katalog on-line
Nowości