Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
GG 28432187
Programy i akcje
Osób online
1

Informujemy, że w dniu 19 maja w godzinach 10.00-11.30 odbędzie się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i w tym czasie biblioteka będzie nieczynna.

******

Wystawa

W dniach 8-15 maja obchodzony będzie Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zapraszamy na wystawę memów, komiksów i grafik na temat bibliotek i czytania. Wystawa nosi tytuł "(Nie)poważnie o czytaniu" a oglądać ją będzie można w naszej bibliotece do końca maja.

******

Bajkowy kwiecień

2 kwietnia wypada w tym roku Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, aby przypomnieć i przybliżyć dzieciom niektórych książkowych bohaterów zapraszamy w trzy piątki kwietnia na zajęcia literacko-plastyczne. Pierwsze spotkanie 07.04 (piątek) o godzinie 15.00. Szczegóły w bibliotece. Zapraszamy!

******

Losowanie misia!

Dziś rano odbyło się losowanie kuponów w zabawie "Czytaj z misiem". Nagroda główna, czyli duży miś wędruje do Kamilki Majcher. Pozostałe pluszaki trafią do: Adasia Panochy, Lenki Wnęk oraz Milenki Tęczar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zabawie. Misie można odebrać oczywiście w Bibliotece !!!! Na fb biblioteki zamieszczony jest filmik z losowania głównej nagrody :)

******

Dzień Poezji w Przedszkolu

Dzień Poezji w Przedszkolu w Wiśniowej upłynął pod znakiem zabaw, rymów i zgadywanek. Panie z naszej biblioteki w każdej z pięciu grup przeprowadziły zajęcia z wykorzystaniem wierszy polskich autorów. Okazało się, że dzieci doskonale radzą sobie z rymowaniem, znają popularne wierszyki oraz wspaniale rozwiązują zadania. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSP w Wiśniowej oraz Paniom wychowawczyniom za zaproszenie, a dzieciakom za współną zabawę i mnóstwo uścisków! Przypominamy, że mini-kolorowanki które dostały dzieci należy pomalować i przynieść do naszej biblioteki, potem wystarczy wypożyczyć bajeczkę i można wylosować małą niespodziankę-podziękowanie za wspólną zabawę w Dniu Poezji. Zdjęcia z tego wesołego dnia są w naszej galerii :)

******

Kiermasz książek wielokrotnie używanych

Już od poniedziałku 13.03 przez cały miesiąc w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej kiermasz książek używanych, każda po 50 groszy. Bajki, powieści, lektury, książki kulinarne i historyczne. Zapraszamy.

******

"Czytamy polskich autorów"

Przedstawiamy Państwu osoby, które w naszej całorocznej zabawie w 2016 roku przeczytały najwięcej książek polskich autorów.
1. Agnieszka Wójtowicz (167 książek polskich autorów w 2016 roku)
2. Magdalena Rogoż (116 książek)
3. Halina Majsterkiewicz (82 książki)
4. Marta Mendrala (69 książek)
5. Małgorzata Gruszczyńska (56 książek)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! I zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej biblioteki.

******
Katalog on-line
Nowości