Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
GG 28432187
Programy i akcje
Osób online
2

Cała Polska Czyta Dzieciom 2017

Cała Polska Czyta Dzieciom i Wiśniowa też! Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji - tym razem czytaliśmy wiersze o zwierzętach i  jak co roku zaprosiliśmy do zaprezentowania dzieciom wybranych utworów znane i lubiane osoby. W środę 7 czerwca wiersze czytali dzieciom: wójt gminy Wiśniowa Marcin Kut, dyrektor ZSP Beata Włodyka, ks. Jarosław Stefański, kierownik GOPS Zofia Wójcik, Iwona Kopeć i Dorota Król, , Małgorzata Gruszczyńska, Mariola Gruszczyńska, Mariusz Zarszyński, Barbara Król i Grzegorz Tomaszewski. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

******

Noc Bibliotek

Ponad 1300 bibliotek zgłosiło się do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek",  jest też wśród nich nasza placówka. W piątek, 2 czerwca zapraszamy m.in. o 16.00 na zajęcia dla dzieci "Szukanie skarbu w bibliotece", o 17.00 rozpoczynamy projekcję filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra", poza tym głośne czytanie bajek, wystawa memów bibliotecznych, amnestia dla osób długo przetrzymujących książki, okolicznościowe zakładki i naklejki. Szczegółowy plan na plakacie.

******

Album autorstwa Agaty Zahuty "Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią" to bazujące na archiwalnych zdjęciach wydawnictwo, które powinno zainteresować miłośników regionu. Obok rozdziałów dotyczących Frysztaka (dawnej architektury, pracy w kamieniołomie, zdjęć z czasów wojny) znajduje się w nim osobny rozdział "Mycielscy w Wiśniowej", pełen unikatowych fotografii z życia wiśniowskiego dworu. Serdecznie gratulujemy Autorce tak pięknie wydanej i wartościowej publikacji. Zachęcamy też do kupna - książkę można nabyć m.in. w naszej bibliotece.

******

Informujemy, że w dniu 19 maja w godzinach 10.00-11.30 odbędzie się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i w tym czasie biblioteka będzie nieczynna.

******

Wystawa

W dniach 8-15 maja obchodzony będzie Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zapraszamy na wystawę memów, komiksów i grafik na temat bibliotek i czytania. Wystawa nosi tytuł "(Nie)poważnie o czytaniu" a oglądać ją będzie można w naszej bibliotece do końca maja.

******

Bajkowy kwiecień

2 kwietnia wypada w tym roku Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, aby przypomnieć i przybliżyć dzieciom niektórych książkowych bohaterów zapraszamy w trzy piątki kwietnia na zajęcia literacko-plastyczne. Pierwsze spotkanie 07.04 (piątek) o godzinie 15.00. Szczegóły w bibliotece. Zapraszamy!

******

Losowanie misia!

Dziś rano odbyło się losowanie kuponów w zabawie "Czytaj z misiem". Nagroda główna, czyli duży miś wędruje do Kamilki Majcher. Pozostałe pluszaki trafią do: Adasia Panochy, Lenki Wnęk oraz Milenki Tęczar. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zabawie. Misie można odebrać oczywiście w Bibliotece !!!! Na fb biblioteki zamieszczony jest filmik z losowania głównej nagrody :)

******
Katalog on-line
Nowości