Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Zamykamy!

Z powodu remontu sali widowiskowej Ośrodka Kultury, we wtorek - 21.11.2023 biblioteka będzie nieczynna. Prosimy śledzić naszą stronę na Facebooku, na bieżąco będziemy podawać informacje o ewentualnym kolejnym dniu zamknięcia blioteki. 

******

Mała Książka - Wielki Człowiek

Kolejna edycja akcji "Mała Książka Wielki Człowiek" ruszyła w bibliotekach publicznych gminy Wiśniowa. W tym roku akcja skierowana jest do dzieci z roczników 2017-2020.  Na młodych czytelników czekają książki "Krasnal w Krzywej Czapce" oraz karty na naklejki. Dzieci, które uzbierają 10 naklejek otrzymują dyplom, kolorowankę z gminą Wiśniowa oraz drobny upominek.
W akcji biorą udział: Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej, Filie GBP w Kozlówku, Markuszowej, Różance i Szufnarowej. 

******

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej otrzymała dotację na zakup nowości w ramach "Dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025", zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".

******

Przypominamy! W czasie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej nie będzie czynna w soboty! Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

******

Uniwersytet Samorządności w Wiśniowej

Rusza II tura szkoleń w ramach zadania "Uniwersytet Samorządności w Wiśniowej", w imieniu Gminy Wiśniowa zapraszamy mieszkańców powiatu strzyżowskiego na bezpłatne warsztaty i wykłady. Oto tematy i terminy:
1. "Hortiterapia" - dr Marta Pisarek z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie - 8 września, godzina 11.00
2. "Karpacka biżuteria koralikowa"  - Ewelina Matusiak-Wyderka z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Śękowej - 12 września, godzina 11.00
3. "Dawne sposoby na leczenie. Miód i inne produkty pszczele" - Michał Wilusz z Zielarni Strzyżowskiej - 15 września o godzinie 15.00

Szczegóły w bibliotece! Ilość miejsc na szkoleniach jest ograniczona, obowiązują zapisy - osobiście w bibliotece lub pod numerem telefonu 17 2775 059, decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

******

Biblioteka będzie nieczynna!

Informujemy, że w dniach 19-24 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej zaplanowana jest inwentaryzacja zbiorów Oddziału dla Dorosłych. W tych dniach biblioteka nie będzie czynna dla Czytelników, nie będą również realizowane zamówienia i rezerwacje na książki. 

******

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam dużo spokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby czas Świąt był dla Was czasem dobrych myśli, rozmów i przeżyć.

Przypominamy o zmianach otwarcia biblioteki: w Wielki Czwartek - czynna do godziny 15.00, Wielki Piątek - czynna do godziny 13.00, w Wielką Sobotę nie pracujemy.

******
Katalog on-line
Nowości