Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Przypomnienie

Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w soboty nieczynna do odwołania.

******

Ruszamy! Mała Książka - Wielki Człowiek!

Ruszamy z drugą edycją projektu Mała Książka-Wielki Człowiek! Każde dziecko z roczników 2014-2017, które odwiedzi nasze biblioteki i będzie chciało wziąć udział w projekcie otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą skłądają się: książeczka dla dziecka z opowieściami wybitnych polskich autorów, broszurka informacyjna dla rodzica, oraz karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
Wyprawki będą dostępne we wszystkich bibliotekach publicznych gminy Wiśniowa.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Pamiętajcie - Czytanie to cudownie spędzone chwile dziecka z rodzicem, pozwólmy sobie na tą przyjemność i dajmy ten czas dzieciom!

******

Spotkania z Balladyną

W ramach Narodowego Czytania zapraszamy na fecebookowy konkurs fotograficzny "Maliny z Balladyny" (02.09), prezentację cytatów "Złotousty Słowacki" (03.09) oraz Internetową premierę inscenizacji fragmentów Balladyny w wykonaniu miejscowych artystów. Poza tym, w piątek (03.09) naszym Czytelnikom rozdajemy malinkowe ciasteczka a przez cały wrzesień można w naszej placówce podbić swój egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego pamiątkową pieczęcią. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

******

Godziny otwarcia GBP w Wiśniowej

Od 1 września 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w soboty - nieczynna

******

Wskocz do bajki - konkurs plastyczny!

A może by tak zostać księżniczką...może niedźwiadkiem...a może powalczyć ze smokiem... Dzieci marzą o bajkowych sprawach! Dlatego ogłaszamy wakacyjny konkurs plastyczny p.h.: "Wskocz do bajki". Wystarczy narysować siebie jako bajkową postać i przynieść pracę do wybranej biblioteki na terenie gminy, można tez zrobić zdjęcie i wysłać je na adres: gbpwisniowa@gmail.com. Konkurs przeznaczony dla dzieci do 11 lat, będących czytelnikami GBP w Wiśniowej lub jej filii w Kozłówku, Markuszowej, Różance i Szufnarowej. Na prace czekamy do 31 sierpnia! Najlepsze zostaną nagrodzone :) Szczegóły i informacje na plakatach i w poszczególnych bibliotekach. Zapraszamy!!!

******

Aktualizacja

Od 1 czerwca w odblokowujemy rezerwacje - będzie można zarezerwować przez katalog on-line do 5 książek, nie ma też ograniczenia co do ilości osób przebywających w bibliotekach. Zapraszamy

******

Biblioteka otwarta

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej spełniła wszystkie określone przepisami wymogi i jest otwarta dla czytelników. Prosimy zapoznać się z warunkami, jakie razem musimy spełnić w każdej z placówek bibliotecznych gminy Wiśniowa:
- obsługujemy Czytelników przychodzących do biblioteki w maseczkach i rękawiczkach,
- w pomieszczeniach biblioteki może przebywać jedna osoba (z wyjątkiem obsługi),
- w bibliotekach brak jest wolnego dostępu do półek - książki podaje bibliotekarz,
- książki zwracamy do wyznaczonego i wskazanego przez bibliotekarza miejsca, zostaną odpisane z kont czytelników bo odbyciu przez książki określonej przepisami kwarantanny (10 dni),
- zawieszona zostaje możliwość rezerwacji on-line,
- nie ma możliwości korzystania z czytelni, komputerów, tabletów i kącików dla dzieci,
- do dnia rozpoczęcia nauki w szkołach biblioteka nie jest czynna w soboty,
- wydruk materiałów jest możliwy tylko z pendrive'a i wykonuje go bibliotekarz,
- wprowadza się możliwość kwerendy on-line (zapytania informacyjne  przez e-maila oraz telefonicznie, realizowane przez wysłanie zeskanowanych materiałów),

Pół godziny przed planowanym zakończeniem pracy odbywa się pakowanie książek na kwarantannę i dezynfekcja powierzchni. Prosimy wtedy nie wchodzić do pomieszczeń bibliotecznych, nie są wtedy realizowane wypożyczenia książek, nie ma też możliwości zwrotu.

Jest inaczej, ale to dla Naszego i Państwa bezpieczeństwa

Zapraszamy :)

******
Katalog on-line
Nowości