Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Aktualizacja

Od 1 czerwca w odblokowujemy rezerwacje - będzie można zarezerwować przez katalog on-line do 5 książek, nie ma też ograniczenia co do ilości osób przebywających w bibliotekach. Zapraszamy

******

Biblioteka otwarta

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej spełniła wszystkie określone przepisami wymogi i jest otwarta dla czytelników. Prosimy zapoznać się z warunkami, jakie razem musimy spełnić w każdej z placówek bibliotecznych gminy Wiśniowa:
- obsługujemy Czytelników przychodzących do biblioteki w maseczkach i rękawiczkach,
- w pomieszczeniach biblioteki może przebywać jedna osoba (z wyjątkiem obsługi),
- w bibliotekach brak jest wolnego dostępu do półek - książki podaje bibliotekarz,
- książki zwracamy do wyznaczonego i wskazanego przez bibliotekarza miejsca, zostaną odpisane z kont czytelników bo odbyciu przez książki określonej przepisami kwarantanny (10 dni),
- zawieszona zostaje możliwość rezerwacji on-line,
- nie ma możliwości korzystania z czytelni, komputerów, tabletów i kącików dla dzieci,
- do dnia rozpoczęcia nauki w szkołach biblioteka nie jest czynna w soboty,
- wydruk materiałów jest możliwy tylko z pendrive'a i wykonuje go bibliotekarz,
- wprowadza się możliwość kwerendy on-line (zapytania informacyjne  przez e-maila oraz telefonicznie, realizowane przez wysłanie zeskanowanych materiałów),

Pół godziny przed planowanym zakończeniem pracy odbywa się pakowanie książek na kwarantannę i dezynfekcja powierzchni. Prosimy wtedy nie wchodzić do pomieszczeń bibliotecznych, nie są wtedy realizowane wypożyczenia książek, nie ma też możliwości zwrotu.

Jest inaczej, ale to dla Naszego i Państwa bezpieczeństwa

Zapraszamy :)

******

Rezerwacje on-line

W związku z koniecznością odkładania książek zwracanych do 10-dniowej kwarantanny - od dnia 27.04.2020 nie mozna dokonywać rezerwacji przez katalog on-line. Rezerwacje złożone do dnia 11.04.2020 będą realizowane pod bezwzględnym warunkiem odebrania ich do 3 dni. 
O otwarciu bibliotek dla Czytelników poinformujemy w osobnej informacji (jeszcze mamy nieczynne :()

******

Kwerenda on-line

Na czas zamknięcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej wprowadzamy możliwość kwerendy on-line. Kwerendy, czyli zapytanie informacyjne do biblioteki składać można telefonicznie pod nr telefonu 17 2775 059 do godziny 15.00 lub na adres e-mail: gbpwisniowa@gmail.com. Zapytanie powinno w zwięzły sposób określić temat i zakres poszukiwanych informacji. Zobowiązujemy się zeskanować i wysłać za pomocą poczty elektronicznej do 10 stron zeskanowanych materiałów, o ile nie będzie to godziło w prawa autorskie. Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie adresu zwrotnego e-mail. 
Materiały wysyłamy jedynie pocztą elektroniczną.
Kwerendy będą realizowane w miarę posiadanych materiałów najpóżniej do godziny 15.00 następnego dnia. 

******

Zamknięcie bibliotek w gminie Wiśniowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej w nawiązaniu do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje o czasowym zamknięciu wszystkich placówek GBP od 12 marca do odwołania. W tym okresie nie będą świadczone usługi dla Czytelników tj.: wypożyczenia, zwroty, udostępnienia w czytelni. Nie będą również realizowane rezerwacje i zamówienia z katalogu on-line. W zamkniętych dla Czytelników placówkach prowadzone będą wewnętrzne prace biblioteczne. W sprawach pilnych zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy z wybraną biblioteką.

******

Spotkanie odwołane

W związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, z przykrością informujemy, że jutrzejsze spotkanie autorskie z Panem Andrzejem Gugałą zostaje odwołane i odbędzie się w terminie późniejszym.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej obecnie pracuje w stałych godzinach, ale istnieje prawdopodobieństwo, że sytuacja ta może ulec zmianie.

******

Dwie twarze Andrzeja Gie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie poety, fraszkopisarza i  obserwatora rzeczywistości Andrzeja Gugały. Na wieczorze zostaną zaprezentowane utwory poetyckie te bardziej i mniej poważne przeplatane piosenkami w wykonaniu uzdolnionej młodzieży. Będzie możliwośc zakupienia autorskiego tomiku "Więzień słów" wydanego w 2019 roku w Strzyżowie. Spotkanie odbędzie się 12 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej. Wstęp oczywiście wolny :) 

******
Katalog on-line
Nowości