Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
2

Zamknięcie bibliotek w gminie Wiśniowa

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej wraz z Filiami w Kozłówku, Markuszowej, Różance i Szufnarowej będą nieczynne do 29.11.2020
W rekomendacjach Biblioteki Narodowej dopuszczone jest udostępnianie zbiorów bez kontaktu z Czytelnikiem - w tej sprawie prosimy o telefon pod nr. 17 2775 059, numery kontaktowe do poszczególnych placówek na terenie gminy - w zakładce "filie".
Wszystkie terminy zwrotów będą przedłużone do 31.12.2020.
Rezerwacje i zamówienia będą realizowane bez kontaktu z Czytelnikiem - prosimy o telefon przed odbiorem.

******

Informacja

Decyzja odnośnie zakresu zamknięcia  Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej wraz z filiami w terminie (09.11-29.11) podjęta będzie w piątek, po ogłoszeniu przez Bibliotekę Narodową rekomendacji.

******

Przypomnienie

Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w soboty nieczynna do odwołania.

******

Ruszamy! Mała Książka - Wielki Człowiek!

Ruszamy z drugą edycją projektu Mała Książka-Wielki Człowiek! Każde dziecko z roczników 2014-2017, które odwiedzi nasze biblioteki i będzie chciało wziąć udział w projekcie otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą skłądają się: książeczka dla dziecka z opowieściami wybitnych polskich autorów, broszurka informacyjna dla rodzica, oraz karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
Wyprawki będą dostępne we wszystkich bibliotekach publicznych gminy Wiśniowa.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Pamiętajcie - Czytanie to cudownie spędzone chwile dziecka z rodzicem, pozwólmy sobie na tą przyjemność i dajmy ten czas dzieciom!

******

Spotkania z Balladyną

W ramach Narodowego Czytania zapraszamy na fecebookowy konkurs fotograficzny "Maliny z Balladyny" (02.09), prezentację cytatów "Złotousty Słowacki" (03.09) oraz Internetową premierę inscenizacji fragmentów Balladyny w wykonaniu miejscowych artystów. Poza tym, w piątek (03.09) naszym Czytelnikom rozdajemy malinkowe ciasteczka a przez cały wrzesień można w naszej placówce podbić swój egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego pamiątkową pieczęcią. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

******

Godziny otwarcia GBP w Wiśniowej

Od 1 września 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w soboty - nieczynna

******

Wskocz do bajki - konkurs plastyczny!

A może by tak zostać księżniczką...może niedźwiadkiem...a może powalczyć ze smokiem... Dzieci marzą o bajkowych sprawach! Dlatego ogłaszamy wakacyjny konkurs plastyczny p.h.: "Wskocz do bajki". Wystarczy narysować siebie jako bajkową postać i przynieść pracę do wybranej biblioteki na terenie gminy, można tez zrobić zdjęcie i wysłać je na adres: gbpwisniowa@gmail.com. Konkurs przeznaczony dla dzieci do 11 lat, będących czytelnikami GBP w Wiśniowej lub jej filii w Kozłówku, Markuszowej, Różance i Szufnarowej. Na prace czekamy do 31 sierpnia! Najlepsze zostaną nagrodzone :) Szczegóły i informacje na plakatach i w poszczególnych bibliotekach. Zapraszamy!!!

******
Katalog on-line
Nowości