Przypominamy! W czasie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej nie będzie czynna w soboty! Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

Uniwersytet Samorządności w Wiśniowej

Rusza II tura szkoleń w ramach zadania "Uniwersytet Samorządności w Wiśniowej", w imieniu Gminy Wiśniowa zapraszamy mieszkańców powiatu strzyżowskiego na bezpłatne warsztaty i wykłady. Oto tematy i terminy:
1. "Hortiterapia" - dr Marta Pisarek z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie - 8 września, godzina 11.00
2. "Karpacka biżuteria koralikowa"  - Ewelina Matusiak-Wyderka z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Śękowej - 12 września, godzina 11.00
3. "Dawne sposoby na leczenie. Miód i inne produkty pszczele" - Michał Wilusz z Zielarni Strzyżowskiej - 15 września o godzinie 15.00

Szczegóły w bibliotece! Ilość miejsc na szkoleniach jest ograniczona, obowiązują zapisy - osobiście w bibliotece lub pod numerem telefonu 17 2775 059, decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

Biblioteka będzie nieczynna!

Informujemy, że w dniach 19-24 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej zaplanowana jest inwentaryzacja zbiorów Oddziału dla Dorosłych. W tych dniach biblioteka nie będzie czynna dla Czytelników, nie będą również realizowane zamówienia i rezerwacje na książki.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam dużo spokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby czas Świąt był dla Was czasem dobrych myśli, rozmów i przeżyć.

Przypominamy o zmianach otwarcia biblioteki: w Wielki Czwartek - czynna do godziny 15.00, Wielki Piątek - czynna do godziny 13.00, w Wielką Sobotę nie pracujemy.

Kiermasz książek wyczytanych

Przez cały marzec w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej trwa kiermasz książek wyczytanych - wycofanych ze zbiorów oraz darów od Czytelników, ceny od 1,00 do 3,00 zł. Serdecznie zapraszamy.

Ferie z Biblioteką!

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych! Odbędą się one w dniach:
20.01.2023 - piątek o godzinie 10.00 - zajęcia plastyczne
24.01.2023 - wtorek o godzinie 10.00 - zajęcia literacko-plastyczne
27.01.2023 - piątek o godzinie 10.00 - zajęcia naukowo-plastyczne ;)

Spotkania organizowane są dla dzieci w wieku 4 do 10 lat i obowiązują na nie zapisy pod nr telefonu: 17 2775 059 lub osobiście w bibliotece.

Warsztaty o pszczołach murarkach

Serdecznie zapraszamy na warsztaty teoretyczno-praktyczne pana Krzysztofa Chudzińskiego na temat hodowli i wykorzystania w uprawach pszczół murarek. Oprócz wiedzy praktycznej, chętni będą mogli odebrać kokony z pszczołami aby założyć własną hodowlę. Zapraszamy 12 stycznia na godzinę 17.00 do czytelni biblioteki w Wiśniowej. Mile widziane zapisy!