Zapraszamy
Pn - pt: 9:00 - 17:00
Sobota : 9:00 - 13:00
Kontakt
Gminna Biblioteka Publiczna
w Wiśniowej

Wiśniowa 136
38-124 Wiśniowa
017 277 50 59
E-mail: gbpwisniowa@gmail.com
Programy i akcje
Osób online
1

Narodowy Spis Powszechny

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Kogo obejmuje spis powszechny?

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Jak się spisać i o co będziemy pytani?

  1. Podstawową metodą spisu jest samospis przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/

 

  1. Jeśli nie możesz się spisać samodzielnie przez Internet zadzwoń na infolinię spisową - tel.:  22 279 99 99.

 

  1. W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, od 1 kwietnia w każdej gminie działa punkt spisowy, w którym można się spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych.

 

Gminny Punkt Spisowy - Urząd Gminy Wiśniowa

Pokój nr 4

tel. 17 2775 063

 

Lista pytań w NSP 2021 dostępna jest pod adresem: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Osoby które dokonają samospisu przez Internet mogą wziąć udział w loterii spisowej. Do wygrania są cenne nagrody (samochód Toyota Yaris oraz karty przedpłacone o wartości 1000 zł i 500 zł). Szczegóły pod adresem https://loteria.spis.gov.pl/.

******

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych Wiarą, Nadzieją i Miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
wesołego "Alleluja"
 życzą Dyrektor i Pracownicy Biblioteki

 

 

Informujemy, że w dniu 01.04 (Wileki Czwartek), biblioteka czynna do godziny 13.00, Wielki Piątek i Sobotę - nieczynna

******

Ograniczenie dostępu do zbiorów bibliotek

Informujemy, że w dniach 22.03-09.04.2021 wprowadzony zostaje ograniczony dostęp do pomieszczeń, zbiorów i usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej oraz jej filii. Wypożyczanie materiałów odbywać będzie się jedynie w formie bezkontaktowej - po uprzednim zamówieniu książek telefonicznie lub e-mailem. Nie ma możliwości wejścia do pomieszczeń bibliotek, skorzystania z czytelń, w tym komputerowych oraz kącików dla dzieci. Telefony do poszczególnych placówek znajdują się w zakładce Filie, telefon do GBP w Wiśniowej: 17 2775 059.

******

Kiermasz książek

W tym roku - nietypowo, bo od lutego do końca marca 2021 (lub do wyczerpania zapasów) zapraszamy na Kiermasz książek wielokrotnie używanych, wyłączonych ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej oraz podarowanych przez czytelników. Osoby korzystające z kiermaszu mają obowiązek dezynfekcji dłoni, wlicza się je też do ilości osób, kóre mogą przebywać jednocześnie w bibliotece. Ceny - jak co roku od 50 groszy. Zapraszamy od 1 lutego 2021 (poniedziałek).

******

Katalog on-line

Wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do katalogu on-line prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty. Należy podać maila na który wysyłamy link aktywacyjny. 

******

Katalog on-line - zmiany!

Informujemy, że z powodu konwersji danych do nowego programu - dostęp do katalogu on-line a tym samym do kont czytelników w dniach 04.01-07.01.2021 może być utrudniony.

******

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie informujemy, że 23 grudnia GBP w Wiśniowej czynna będzie do godziny 15.00, w Wigilię i Święta - nieczynne, 31 grudnia (Sylwester) - czynne do godziny 13.00.

Zapraszamy po dobre książki!

******
Katalog on-line
Nowości