Kolejny remont - tym razem czytelnia

Informujemy, że od dnia 30.08.2021 z powodu remontu, czynna będzie tylko wypożyczalnia. Nie będzie możliwe korzystanie z komputerów, (w tym wydruku, skanowania i ksero), księgozbioru znajdującego się w magazynie oraz księgozbioru czytelni (słowników, informatorów, części księgozbioru regionalnego). Sytuacja tak może potrwać około 2 miesiące.

2021 Rok Stanisława Lema

27 listopada Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, filozofa i futurologa, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. Urodził się 12 lub 13 września 1921 we Lwowie, zm. 27 marca 2006 w Krakowie.  Rocznica 100 lecia urodzin pisarza jest okazją do przypomnienia sobie jego życiorysu, twórczości i poglądów. Lem był człowiekiem, który przestrzegał przed nadmiernym rozwojem techniki, prognozował na temat dalszych losów ludzkości i cywilizacji. Swoimi poglądami znacznie wybiegał ponad czasy, w których przyszło mu żyć.

U nas od września  prezentacja postaci i twórczości Stanisława Lema. Zapraszamy

Narodowy Spis Powszechny

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Kogo obejmuje spis powszechny?

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Jak się spisać i o co będziemy pytani?

1. Podstawową metodą spisu jest samospis przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/

1. Jeśli nie możesz się spisać samodzielnie przez Internet zadzwoń na infolinię spisową - tel.:  22 279 99 99.

1. W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, od 1 kwietnia w każdej gminie działa punkt spisowy, w którym można się spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych.

Gminny Punkt Spisowy - Urząd Gminy Wiśniowa

Pokój nr 4

tel. 17 2775 063

Lista pytań w NSP 2021 dostępna jest pod adresem: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Osoby które dokonają samospisu przez Internet mogą wziąć udział w loterii spisowej. Do wygrania są cenne nagrody (samochód Toyota Yaris oraz karty przedpłacone o wartości 1000 zł i 500 zł). Szczegóły pod adresem https://loteria.spis.gov.pl/.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych Wiarą, Nadzieją i Miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju oraz
wesołego "Alleluja"
 życzą Dyrektor i Pracownicy Biblioteki

Informujemy, że w dniu 01.04 (Wileki Czwartek), biblioteka czynna do godziny 13.00, Wielki Piątek i Sobotę - nieczynna

Ograniczenie dostępu do zbiorów bibliotek

Informujemy, że w dniach 22.03-09.04.2021 wprowadzony zostaje ograniczony dostęp do pomieszczeń, zbiorów i usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej oraz jej filii. Wypożyczanie materiałów odbywać będzie się jedynie w formie bezkontaktowej - po uprzednim zamówieniu książek telefonicznie lub e-mailem. Nie ma możliwości wejścia do pomieszczeń bibliotek, skorzystania z czytelń, w tym komputerowych oraz kącików dla dzieci. Telefony do poszczególnych placówek znajdują się w zakładce Filie, telefon do GBP w Wiśniowej: 17 2775 059.

Kiermasz książek

W tym roku - nietypowo, bo od lutego do końca marca 2021 (lub do wyczerpania zapasów) zapraszamy na Kiermasz książek wielokrotnie używanych, wyłączonych ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej oraz podarowanych przez czytelników. Osoby korzystające z kiermaszu mają obowiązek dezynfekcji dłoni, wlicza się je też do ilości osób, kóre mogą przebywać jednocześnie w bibliotece. Ceny - jak co roku od 50 groszy. Zapraszamy od 1 lutego 2021 (poniedziałek).

Wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do katalogu on-line prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty. Należy podać maila na który wysyłamy link aktywacyjny.